دستگاه حکاکی سنگ مزار مدل DCM320

Stone engraving machine model DCM320

توانایی و ویژگیهای دستگاه حکاکی سنگ مزار دستگاه سی ان سی سنگ  مازند ماشین دارای قابلیتهای فراوان، و همچنین مانور بالایی در حکاکی به صورت، نوشته و خط نویسی می باشد. امکان حکاکی با هر فونتی حتی نستعلیق و معلی، برجسته کاری، حکاکی نقاشی های پیچیده و ظریف برروی سنگ با رعایت تمامی جزئیات و نکات ریز، با دقت هر چه تمامتر انجام میپذیرد. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه میتوان به حکاکی چهره روی سنگ مزار با دقتی بی نظیر اشاره کرد. در واقع هر فایلی که کاربر بر روی صفحه نمایش مشاهده میکند توسط دستگاه قابل حکاکی می باشد. از مهمترین ویژگی های این دستگاه و ممتاز بودن آن در ایران، می توان به سرعت، دقت بالا و عمق مناسب برای حکاکی(بدون محدودیت زمانی خاص) اشاره نمود.

دستگاه حکاکی سنگ مزار مدل DCM320

دستگاه حکاکی سنگ مزار مدل DCM320

تفاوت و  ویژگی های دستگاه حکاکی سنگ قبر مازندماشین و سندبلاست:

در باب مقایسه، دستگاه حکاکی سنگ قبر تولیدی مازند ماشین با دستگاه سند بلاست سنگ مزار، می توان به هزینه های کمتر در این مدل از دستگاه ها اشاره نمود.  همچنین مقرون به صرفه بودن آن نسبت به سندبلاست از لحاظ: بی نیازی به مواد مصرفی اولیه و گران مانند: فلور یا برچسب، سیلیس، دستگاه کمپرسور باد قوی، کاتر پلاتر و اتاق کار مخصوص، برای پاشش(سیلیس) یا شن، اشاره کرد.

​​​​​​​یکی دیگر از تفاوتهای دستگاه cnc سنگ مزار مازند ماشین با دستگاه حکاکی سند بلاست آن است که به هیچ عنوان خاکی از حکاکی سنگ مزار در محصول تولیدی این شرکت وجود ندارد. این در حالیست که با وجود گرد و خاک ناشی از مصرف این شن (سیلیس) در سندبلاست، اپراتور دستگاه پس از مدتی نه چندان کوتاه، دچار بیماری شدید ریوی بنام سیلیکوزیس میشود که آسیب های جبران ناپذیری به سیستم تنفسی فرد وارد می نماید. نکته دیگر: بخاطر ایجاد فشار باد زیاد، توسط پمپ کمپرسور در دستگاه سندبلاست، که باعث بلند شدن و جدا شدن برچسب(فلور) از روی سنگ مزار میشود، امکان حکاکی نقاط ریز و جزییات کوچک درسند بلاست وجود ندارد.موارد ذکر شده باعث میشود تا، دستگاه حجاری سنگ تولیدی  مجموعه مازند ماشین با دستگاه سندبلاست متفاوت و متمایز باشد. نکته جالب و قابل تامل آن است که، عمق نوشته و حاشیه زنی در دستگاه های مخصوص حکاکی سنگ مزار مازندماشین کاملا مشابه  سند بلاست می باشد به طوری که میتوان رنگ آمیزی را درحین  انجام کار ( قبل از اتمام کامل حکاکی) انجام داد.

بدنبال دستگاه سی ان سی سنگ چند منظوره هستید؟ خرید و آشنایی با قیمت دستگاه حکاکی سنگ قبر DCM 320 می‌باشد.
​​​​​​

 • طراحی اختصاصی، انحصاری R&D دستگاه‌های CNC
 • حکاکی بصورت ضربه‌ای کوبشی با تیغه الماس
 • ساختار مکانیکی دقیق، شاسی صنعتی با تحمل وزن بالا
 • نمایش کار هنگام انجام حکاکی
 • قیمت یک عدد تیغه الماس 20/000 تومان
 • حکاکی نوشته، حکاکی تصویر تنها با یک محصول بی نیاز از دستگاه حکاکی لیزر
 • عمق کار روی سنگ گرانیت از 2تا4میل با قابلیت تنظیم سفارشی بصورا ولوم تعبیه شده روی تابلو فرمان
 • درای قابلیت حکاکی ادامه کار پس از قطع شدن یا وصل شدن برق (قطع شدن برق هنگام حکاکی)
 • ادامه از نقطه قطع اتصال، بدون انجام هیچگونه عمل پرزحمت مانند پاک کردن نقاط حکاکی شده توسط نرم افزار فوتوشاپ
 • برق مصرفی تک فاز با  ولتاژ ورودی برق شهری و خروجی 24ولت 5آمپر
 • عمق و دقت تصاویر مشابه لیزر سنگ با وضوح، دقت بیشتر بدون محو شدگی و رنگ پریدگی حکاکی 1میکرون
 • دارای نرم افزار زبان فارسی رابط کاربری آسان
 • درای ردیاب پیشرفته انحنای سنگ جهت حذف ناهماهنگی‌های سطح سنگ
 • برخورداری از تکنولوژی هوش مصنوعی در نرم افزار به همراه الکترونیک
 • امکان یادگیری آسان برای همه اقشار جامعه بدون نیاز به مهارت خاص و پیشنیاز خاصی
 • دارای مین برد 2الی 4 هسته‌ای در محور حرکت X و Y
 • پشتیبانی از تمامی فرمت‌های موجود تصویر مانند PNG , .JPG , .JPEG , .TIFF.
 • تعداد حکاکی به ازای هر تیغه 40 پلاک سنگ مزار کامل 60x180cm

برای دریافت اطلاعات دقیق تر درباره این دستگاه حکاکی سنگ قبر می‌توانید با کارشناسان فروش مازند ماشین ارتباط بگیرید.

مقایسه و بررسی دستگاه حکاکیCNC سنگ مازندماشین و دستگاه حکاکی لیزری سنگ:

مهمترین برتری و ویژگی دستگاه تولید شده این مجموعه نسبت به دستگاه حکاکی لیزر می توان به عمق بیشتر حکاکی، امکان رنگ پذیری با هر نوع رنگی (طلایی ,نقره ایی ,قرمز و ….) و در نهایت بالا بودن کیفیت وضوح مناسب تصویر و همچنین به صرفه تر بودن آن اشاره نمود.از معایب و ضعف های  دستگاه حکاکی لیزری سنگ، میتوان به: هزینه های اضافه و متریال مصرفی همچون : تیوب دستگاه، بهم ریختن تنظیمات آیینه ها، چیلر، لامپ، هزینه های سرویس مکرر دستگاه و محدودیت زمانی بین  4000 یا 6000 ساعته تیوپ، که بستگی به توان و نوع آن دارد (شیشه ایی یا فلزی)، اشاره کرد.این هزینه های اضافه و محدودیتهای ذکر شده، در دستگاه های تولید شده در گروه صنعتی مازند ماشین وجود ندارد.

یکی از دیگر معایب لیزر، محو و کدر شدن حکاکی در بازه زمانی کوتاه می باشد. به دلیل آنکه سنگ مزار یا سنگ قبر در ایران، بصورت خوابیده و روی زمین بصورت ارتفاع کم نصب میگردد، بر اثر پاخور بودن آن  و به دلیل عمق سطحی که روی سنگ قبر ایجاد میکند، کم رنگ یا از بین میرود و دیگر شفافیت روز اول حکاکی را دارا نمیباشد. بر اثر بارش باران و یا پاشیدن آب به منظور تمیزکاری سنگ، نوشته ویا تصویر حکاکی شده بر روی سنگ کاملا ناپدید میشود. این فرآیند تا زمان خشک شدن سنگ وجود دارد، لذا به همین دلیل سنگ تراشان پس از حکاکی چهره بر روی سنگ قبر، که بصورت سنگی کوچکتر میباشد، این سنگرا به صورت بالاسری نصب میکنند و این عمل، منجر به هزینه اضافی برای خانواده متوفی میشود. امّا در فرآیند حکاکی سنگ مزار توسط دستگاه مازند ماشین نیازی به ایجاد این هزینه نمی باشد.